Lokalizacja | Centrum Dystrybucyjne LPP, Pruszcz Gdański |
Data | 2022 |
Powierzchnia | 180 m2 |
Projekt i realizacja | Design Anatomy |
Zespół projektowy | Anna Branicka, Monika Loewenau-Solis, Barbara Wasilewska |
Zdjęcia | Tom Kurek |
LPP
kameralna strefa integracji









Przytulny minimalizm, intrygujący design i holistyczne podejście do potrzeb użytkowników – to skrótowy opis naszego projektu dla LPP. Nie wspominaliśmy dotąd o nim, zatem…
W centrum logistycznym LPP, w niezagospodarowanej dotąd przestrzeni, stworzyliśmy kameralną strefę integracji – wielofunkcyjne wnętrze, które łączy estetykę, komfort i ergonomię.
Kluczową rolę w projekcie odgrywa czytelny podział na cztery strefy funkcjonalne. By to osiągnąć wykorzystaliśmy m.in. transparentne budki telefoniczne i ścianki działowe z siatki. Oba elementy dodają lekkości wnętrzu i wyraźnie dzielą całą przestrzeń wspólną, ale jej nie zamykają.
Pierwszą strefą jest coffee point – przyjazny, w naturalnych kolorach, z dużym stołem, który wprost zachęca do wspólnych przerw i nieformalnych rozmów. Druga to „mały chillout”, kameralny, z dużą kanapą, wygodnymi siedziskami, niewielkimi stolikami kawowymi i ławą, co tworzy prawdziwie domowy klimat. Można się tu chwilę zrelaksować i zregenerować. Trzecia strefa to tzw. amfiteatr, czyli miejsce do większych spotkań zespołowych, wyposażone w ekran TV i suchościeralną tablicę. Obok miękkich siedzisko-kanap zaprojektowaliśmy też drewniane, długie, piętrowe siedziska. By dopełnić wrażenia przytulności, wykorzystaliśmy materiałowe, wyciszające panele ścienne, miękkie poduchy, okrągłe pufy oraz donice z kwiatami. Ostatnia, czwarta stefa to miejsce głębokiego relaksu i wyciszenia, tu wygodne pufy pozwalają na ułożenie ciała w dowolnej pozycji.
Uzupełnieniem funkcjonalności jest kameralna, zamknięta sala konferencyjna, zaprojektowana z myślą o szybkich naradach i skupionej pracy w mniejszym gronie.
Całe wnętrze – umiejscowione tuż przy dynamicznej i gwarnej strefie biur – emanuje spokojem i ciepłem. Osiągnęliśmy ten efekt m.in. dzięki kolorystyce; dopełniającym się barwom ziemi: od brązów, przez stonowane zielenie, po delikatne beże. Pomogły też miękkie, materiałowe panele ścienne, ażurowe formy sufitowych wysp akustycznych, meble o obłych kształtach, nastrojowe, asymilacyjne oświetlenie i wypełnione zielenią donice – stojące oraz podwieszane.
Materiałowe panele akustyczne, nowoczesne lampy o właściwościach dźwiękochłonnych oraz miękkie meble, które wyciszają przestrzeń to przemyślane rozwiązania. Wszystko ma zapewnić użytkownikom komfort akustyczny.
Ta realizacja to przykład spójnego i świadomego projektowania, które wspiera codzienne funkcjonowanie zespołu na wielu poziomach. To wnętrze pomaga uporządkować rytm dnia pracy, sprzyja skupieniu i współpracy, ale pozwala też na regenerację i chwilę oddechu. W efekcie powstało miejsce, które nie tylko odpowiada na funkcjonalne potrzeby biura, ale także realnie wzmacnia kulturę organizacyjną i dobrostan pracowników.